10. 6. 2014

JAN PLEVA PŘEBORNÍKEM OBLASTI

Oblastní přebor starších žáků v Duchcově.

Od soboty do pondělí se uskutečnil Oblastní přebor na duchcovských dvorcích.

Za účasti 38 hráčů od Klášterce až po Jablonec se hrál výborný tenis a neztratili se ani domácí.

Tropické počasí prověřilo fyzickou připravenost hráčů. Mezi poslední čtyři se probojovali Jan Pleva z Duchcova, Jiří Lehečka Severočeská tenisová, Jan Šilhavý z LTK Teplice a Petr Červenka Jiskra VelkéBřezno.

První dva jmenovaní v utkání předvedli skvělý tenis a boj o každý fiftýn.

Zvláště druhý set měl vysokou kvalitu. Kvalitnější forhend Jirky Lehečky rozhodl o jeho vítězství

6:3 a 6:4. Druhé semifinále se hrálo téměř tři hodiny. Honza Šilhavý nevyužil ve druhém setu tří

mečboly a poslal tak zápas do třetího setu.

V něm už Petr Červinka dominoval a vyhrál 5:7, 7:5 a 6:3.

Finále bylo v režii v dobré formě hrajícího Lehečky. Za stavu 6:1 a 5:1 sice polevil, nechal soupeřesrovnat stav ale vítězství a titul přeborníka kraje po výsledku 6:1 a 7:5 zaslouženě získal. Je pravdou,že Petr Červinka se trápil se zraněním třísla.

Ve čtyřhře si nejvýše nasazený pár Jan Pleva s Petrem Červinkou vítězství vzít nedali a poměrně jistě zvítězili nad Michalem Nechanickým a Janem Šilhavým 6:3 a 6:2. Neztratili se ani další domácí hráči

Tomáš Maxa a Petr Kraus. Oba postoupili mezi posledních 16 hráčů a spolu ve čtyřhře vypadli po boji o semifinále s Janem Kohoutkem(LTK Liberec) a Danielem Brettem(TK Mimoň) 6:3, 4:6 a 6:10.

Velmi dobrý zápas odehrál i Ondra Bureš, který je prvním rokem mladší žák. S o dva roky starším Vlastou Šmalclem prohrál 2:6 a 1:6.