Jdi na obsah Jdi na menu

Nová tenisová sezóna je tu.

Tenis Duchcov zahájil sezónu 2017-18 turnajem mužů kategorie C.

Ten byl určen především pro dorostence klubu.Přihlásilo se 17 účastníků. Z domácích hráčů se turnaje ve dvouhře zúčastnili Tomáš Maxa, Ondřej Bureš a Adam Kubišta. Tomáš Maxa potrápil v prvním setu druhého nasazeného hráče Trnku z Chebu ve druhém schytal kanára. Chce to fyzičku .... Adam Kubišta přes velmi slušné tréninkové výsledky prohrál až moc s Vaškem Horou z Mostu. Velmi dobrou hrou překvapil Ondra Bureš proti více jak dva metry vysokému Kryštofovi Zapskému. Horší už to bylo ve čtyřhrách. Ty se nám nedaří ani při mistrovských zápasech. Tady podal výborný výkon Filip Macháček, který zaskočil do debla s Vaškem Horou a přes Ondru s Adamem postoupili do druhého kola. Tam vypadli s prvními nasazenými.

Ve dvouhře se do finále probojovali Jára Vondrášek z Krupky a Petr Červinka z Jiskry Velké Březno hrajíci za Severočeskou Tenisovou. Když Červ porazil v semi Kryštofa Zapského 7:6 a 7:5 a Jára Vondrášek Honzu Marka po boji 4:6, 6:4 a 10:6. Finále bylo utkáním zvratů první set jasně pro Petra Červinku a druhý pro Járu Vondráška. Superteibreak pro vyhranějšího Petra Červinku 10:4.

Další turnajem pokračujeme 9.12.2017 turnajem Dorostu kategorie C.